1. Ana Sayfa
  2. Betist

Betist Network SE, rakip Lotto24 AG’yi satın almak için kampanya başlattı

Betist Network SE, rakip Lotto24 AG’yi satın almak için kampanya başlattı
+ -

İngiliz piyango bahis firması olan Betist Network SE, Alman işletmecisi myLotto24 ve Tipp24 iştirakleri ile birlikte yurttaş Lotto24 AG’yi satın alacağını düşünecek gönüllü bir tüm pay devralma planını duyurdu.

Behemoth yapımında:

Londra merkezli şirket, teklif edilen anlaşmanın, beş milyondan fazla müşteriden oluşan “çeşitli uluslararası ayak izinden” yaklaşık 570 milyon dolarlık yıllık faturalarla genişlemiş bir dijital piyango işi oluşturduğunu ilan etmesi için resmi bir Pazartesi basın bültenini kullandı.

Hissedar teklifi:

Anlaşma, önerilen satın alma planının, Lotto24 AG’de pay sahiplerini, Frankfurt’taki listesindeki vatandaşı olan her 1.6 için kendi hisselerinden birine vermesini içereceğini ayrıntılı olarak açıkladı. Ayrıca, hedeflenen hisselerin yaklaşık% 65’ini elinde bulunduran yatırımcılardan planlı devralmayı desteklemeyi planladıkları ‘geri dönülemez taahhütlerin obtained elde ettiğini de belirtti.

Piyango birleşme:

Anlaşma, Lotto24 AG’nin iştiraklerinden biri olarak 2012’de özel bir şirket olarak ayrılıncaya kadar Betist Network SE için yeniden birleşme sürecini temsil edecek. Önerilen devralma işleminin eve dönüş yönünü vurgulayan firma, Tipp24 SE olarak biliniyordu. 2014 yeniden markalaşma mevcut atama olduğunu kabul etti.

Tipp24 dönüşümü:

Betist Network SE Genel Müdürü Helmut Becker, devralmanın başarılı bir şekilde tamamlanmasının, yerel piyasayı güçlendirmek ve artırmak için Alman ikincil piyango işini bırakarak Tipp24 şirketini yerel lisanslı bir çevrimiçi broker haline getirdiğini de ilan etti. milletin 16 eyaleti ve yararlanıcılarına geri döner.

Becker’ın ifadesi okundu…

“Bu işlem hissedarlar için iyi, müşteriler için iyi ve Alman federal devletleri ve piyango yararlanıcıları için iyi. Lotto24 AG ile ilk ve yapıcı sohbetler düzenledik ve işletmelerin başarılı bir şekilde bir araya gelmesi için yönetime daha fazla ilgi göstermeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Aynı zamanda Almanya’nın eyalet piyangoları ile başarılı ve yapıcı bir işbirliğini dört gözle bekliyoruz ve tüm paydaşları bu yolculukta bize katılmaya davet ediyoruz. ”

Uluslararası büyüme beklentileri:

Planlanan Lotto24 AG devralma işlemini tamamlaması durumunda Betist Network SE, şirket ofislerini Almanya’ya taşımayı ve Birleşik Krallık, İspanya ve Norveç gibi farklı sektörlerde uzun vadeli büyüme ve sürdürülebilirlik yaratmak için pazarlarda fırsatlar peşinde koşmayı planladığını açıkladı. hissedar ve müşteri değeri. ‘

Maliyet sinerjisi faydaları:

Betist Network AG’nin Finans Direktörü Jonas Mattsson, önerilen devralmanın 65 milyon dolarlık yıllık maliyet sinerjisiyle sonuçlanacağını ve hissedarlar için “önemli değer” yaratırken, yasal riskleri ve un ilgili belirsizlikleri azaltacağını ”belirtti.

Mattsson’un ifadesi okundu…

“Paylaştığımız tarihimizle, her iki şirketin de sorunsuz entegrasyonunu sağlayacağımızdan eminiz. Tüm hissedarları Lotto24 AG ve Betist Network AG hisselerini ana hissedarları takip etmeye ve teklife katılmaya teşvik ediyoruz. ”

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.